Hírek
Hagyományaikhoz híven tavaly is gálaműsorral ünnepelték az év végét a helyi mentőállomás dolgozói. Az évértékelővel egybekötött díjátadóra december 18-án a szőnyi Petőfi Sándor Művelődési Házban került sor. Az eseményen részt vett Czunyiné d. Bertalan Judit államtitkár, Molnárné dr. Taár Izabella, a járási hivatal vezetője, dr. Molnár Attila polgármester és Turi Bálint alpolgármester.
– Nem könnyű hivatás a miénk, hiszen rengeteg tragédiát látunk, sokszor nem lehetünk a családunkkal, az év 365 napján készen kell állnunk a szolgálatra. Az idei évben megtett kilométerek és az ellátottak száma is nőtt a tavalyihoz képest. Összesen közel 196 000 kilométert tettünk meg és mintegy 3100 emberen segítettünk – mondta az ünnepségen a vezető.
A 2014-es év során találkoztak belgyógyászati, neurológiai, traumatológiai esetekkel, sőt négy új élet születésénél is asszisztáltak. A CO készülékeiknek köszönhetően több életet tudtak megmenteni, új mentőautókat kaptak és százezres nagyságrendben fejleszthették műszereiket. Kiválóan végzett munkájuk alapján az állomás dolgozóit jelölték az Astellas-díjra, az országos mentő versenyen pedig a negyedik helyet szerezték meg. A gálán díjazták a mentőállomás legjobb dolgozóit, a csoportonként három-három jelöltre a kollégák szavazhattak, így állt össze a végeredmény. Az év mentőtisztje Hibbey Csaba, mentőápolója Molnár Péter, mentőgépkocsi vezetője Sárközi Attila lett. A legtöbb TT-EKG-t Tóth András készítette, az élhetőbb mentőállomás díját Csanda István és Ribay Attila vehette át, a szakmai fejlődésért díj Petra Ferencnek és Haris Róbertnek járt. Idén elsőként szavazták meg az év legjobb Komárom-Esztergom megyei mentőállomás vezetőjét, aki Szilágyi Lajos lett. Kitüntették Bilkó Balázst is, aki 19 évig szolgált Komáromban.
Jelképesen a családok is átvehettek egy elismerést, azért a sok türelemért és megértésért, amit tanúsítottak. Az állomáson természetesen a gála után sem állt meg az élet, az ünnepek alatt 22 esethez vonultak ki. A jövőre vonatkozóan is számos tervük van, ezek közül a legfontosabb, hogy hamarosan megkezdődik az új, korszerű garázskapuk beépítése.
– Az önkormányzattal közösen indítunk egy új programot. A Kézzel a szívért, avagy Kulcsold össze a kezed címet viselő országosan egyedülálló kezdeményezés lényege, hogy a mentőállomás dolgozói ingyen megtanítják a helyieknek az elsősegélynyújtás alapjait. Ezenkívül a város három frekventált pontján, így a Jókai téren, a Szabadság téren és a Tesco közelében defibrillátor pontokat állítunk fel – mondta dr. Kaszás Zsolt.
A két kezdeményezésnek együttesen azért van nagy jelentősége, mert az időben megkezdett újraélesztés 86 százalékkal növeli a túlélési esélyeket. Az állomáson szeretnének egy konditermet létrehozni, beindítanák a mentőtiszti gépkocsit, kialakítanának egy oktatótermet, és szorosabbra fűznék kapcsolatukat az észak-komáromi mentőállomással is.