Hírek
A szakképzésben az utóbbi években számos változás történt, az Alapy, a Kultsár és a Széchenyi Iskola is a Tatabányai Szakképzési Centrum tagintézménye lett. A szakmák éjszakáján az intézmények kapuját este 10 óráig hagyták nyitva kapujukat.
- A program azoknak a 15. életévüket betöltött tanulóknak szól, akik 6 osztályos általános iskolai végzettséggel rendelkeznek. A lányoknak textiltermék összeállító vagy lakástextil részképzést biztosítunk, míg a fiúknak a Híd 2. Program bevont elektródás kézi ívhegesztő képzést ajánl - tudtuk meg az igazgatónőtől.
Az Alapyban szeretnék fejleszteni a női szabó képzést. A nappali tagozat mellett a felnőtt oktatásra is nagy hangsúlyt helyeznek, a jelentkezők a hegesztő, az ipari gépész, a villanyszerelő és a nő szabó szakmák közül választhatnak.
A Kultsár István Szakközépiskolában a szakmák éjszakáján a sport kapta a főszerepet, hiszen ez az intézmény fő profilja. A tanulóik regeneráló balneoterápiás masszőrök, fittnes-wellnes instruktorok vagy sportedzők lehetnek. Sipos Sándorné igazgatónő elmondta, az ügyviteli és a logisztikai képzésben is van OKJ-s, illetve érettségivel végződő képzés. Újdonság a pedagógiai ágazat, ahol a diákok pedagógiai és családsegítő munkatársak, gyermekotthoni asszisztensek vagy kisgyermek gondozók lehetnek. Korábban kínált az iskola informatikai ágazatot, ezt a következő tanévtől újra bevezetik.
A Széchenyi István Szakközépiskolában az oktatásnak három alappillére van.
- Fő profilunk az informatika. Az idegen nyelv oktatása során a tanulóinknak lehetőségük van arra, hogy heti 18 órában tanuljanak angolul. Ez felkészíti őket az emelt szintű érettségire és a középfokú nyelvvizsgára is. A harmadik alappillér pedig a közgazdasági képzés - tudtuk meg Hókné Szelőczei Anna igazgatónőtől.
A szakmák éjszakája elsősorban a leendő tanulóknak és szüleiknek kínált tájékoztatás.