Március 28-án fennállásának 120 éves jubileumát ünnepelte a koppánymonostori Dózsa György Általános Iskola. A ceremónián mások mellett részt vett Czunyiné dr. Bertalan Judit országgyűlési képviselő, dr. Molnár Attila polgármester és Czita János alpolgármester is.
- Míg korábban egy tanteremben, egy tanítóval folyt az oktatás, a rendszeres tanítás pedig 1897 őszétől indult meg 75 diákkal, addig ma már csaknem 200 gyermek tanul e falak közt. Az itt tanító 20 pedagógus célja közös, a tőlünk kikerülő gyermekek boldog felnőttekké váljanak, olyanokká, akik megállják a helyüket az életben. Az iskola elsősorban annak felismeréséhez nyújt segítséget, hogy mindez csak társakkal sikerülhet, így olyan hellyé kell alakítanunk az intézményt, ahol öröm lenni, ahol együtt élhetjük át a nehézségeket és a megérdemelt sikereket is – fogalmazott köszöntőjében Farkasné Varga Krisztina igazgató, aki Kodály Zoltán örökérvényű gondolatával zárta beszédét, miszerint:
„Ne várjunk mindent az iskolától. Az iskola nem taníthat meg mindenre, ami az élethez szükséges. Lássunk magunk is a dologhoz...”Czunyiné dr. Bertalan Judit a jubileum kapcsán úgy fogalmazott, amikor a monostori iskolát alapították akkor is történelmi időket élt a város, hiszen aki iskolát alapít az a jelenben és a jövőben is bízik.
-
Kedves diákok, a 120 év alatt megannyi örömöt, mosolyt, könnyet, bátorítást, izgalmat, csínytevést, következetes szigort láttak e falak, de higgyétek el, mi pedagógusok mindig értetek haragszunk, nem ellenetek. A mi munkánk értelme, hogy olyan egyéneket, végső soron pedig olyan társadalmat építsünk, akik kezébe nyugalommal és bizalommal tehetjük bele hazánk kulcsait. Isten éltesse a Dózsa iskolát! – fogalmazott a képviselőasszony.
A diákok irodalmi-zenés-táncos műsora, valamint az esemény kapcsán kiírt pályázatok díjátadója után a résztvevők leleplezték az iskola fennállásának 120 éves évfordulójára készített táblát, valamint sor került a Tatabányai Tankerületi Központ által támogatott konténertanterem átadására is, melyhez az utat Komárom Város Önkormányzat építette.
Az ünnepi év kapcsán jelent meg Harsányi Józsefné, korábbi igazgatónő az iskola történetét feldolgozó kötete is.