Miért fontos a gólyák gyűrűzése? Hogy zajlik a gyűrűzés menete? Hogy kapnak nevet a magyar gólyák? Többek közt ezek is kiderültek az idei Gólya Road Show-n Komáromban.
Mikor és hogyan fejlődtek ki a kutyák és hogyan alakult ki az évszázadok során képzésük? Mi történik egy menhelyen? Vajon a saját négylábú kedvencünk milyen trükkökre tanítható be? Többek közt ezekre a kérdésekre is válaszokat kaphatunk a Dog Business táborában.
Szentiván éj, tűzugrás, aratás, új kenyér. A nyári népszokásokról Gábor Klára a Garabonciás Néptáncegyüttes vezetője mesélt nekünk, aki néhány csodálatos népdallal is megörvendeztetett bennünket.
Mit kell tennünk, ha gondok akadtak az adóbevallással? Kell-e intézkedniük azoknak a családoknak, ahol érettségiző diák az egyik hozzátartozó? Milyen teendők merülnek fel a gépjárműadóval kapcsolatban? Doktor Imre Zoltánt, a NAV Komárom-Esztergom Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága Ügyfélszolgálati Osztályának osztályvezetőjét kérdeztük a részletekről.
27 kilométer az alig 15 fokos vízben. Több mint nyolc óra folyamatos úszás, harcolva és dacolva az óceán hullámaival és erejével. Közel 130 induló, akik közül sokan nem bírták végig a távot. Plavec Péter, a komáromi világbajnok jegesúszó a napokban tért haza a világ egyik legnehezebb vadvízi úszásáról.
A Petőfi Sándor Művelődési Házban a nyár folyamán sincs megállás. Júniustól - augusztusig kicsik és nagyok egyaránt megtalálják a nekik való programot, hiszen a szervezők minden korosztály számára elhozzák a kulturális, szabadidős és szórakozási lehetőségeket.
A Reneszánsz és barokk táncok, valamint a középkor zenei világát idézik fel a komáromi Újhold tagjai és muzsikusai. A korhű ruhák és hangszerek minden alkalommal elvarázsolják a közönséget. Gábor Klárától, az együttes vezetőjétől többek közt azt is megtudtuk, hogy ezek a táncok viszonylag könnyen elsajátíthatók és jelenleg új tagokat is várnak a csoportba.
Nyáron sem maradunk tematikus tórák nélkül, melyekre még várják a jelentkezőket. Hogy júniusban mivel várják a komáromiakat és a környékbelieket, azt Proczeller Tamástól, a Komáromi Tourinform Iroda vezetőjétől kérdeztük.
A törpeharcsafogó verseny fő célja, hogy a lehető legnagyobb méretben gyérítsék az állományt a Rüdiger-tóban. A tájidegen faj ugyanis rendkívül erőszakos fajta, az őshonos fajokat kiszorítja, ikráit, ivadékait felfalja, emellett pedig a horgászoknak is sok bosszúságot okoz. A versenyt az idén három fordulósra szervezik.
A Kecskés László Emlékház és annak udvara ad idén is otthont a Klapka György Múzeum szervezte nyári tábornak. A résztvevők a tábor során amellett hogy meglátogatják majd a Brigetio Öröksége Látogatóközpontot, az aranymosókról, komáromi pingálómesterekről, szekeresgazdákról is sokat tanulhatnak majd.
Nagyszüleink ránk hagyott felbecsülhetetlen kincsestárát hivatott megnyitni a Komáromban is rendszeresen zajló Így tedd rá! foglalkozás. Vezetője Jastyúrné Polgár Zsóka, akinek elmondása szerint egyre több kisgyermek mutat érdeklődést a fejlesztő oktatás felé, sőt, az idén már egy Így tedd rá! tábort is tartanak a szőnyi városrészben.
Napjainkban egyre több diák előtt nyínak meg olyan lehetőségek, hogy külföldön vegyenek részt különféle tanulmányi programokon. A komáromi Nagy T. Dávid is élt ezzel a lehetőséggel, és három hónapra Lengyelországba, Varsóba utazott, amit elmondása szerint egyáltalán nem bánt meg, a megszerzett tudást pedig a jövőben idehaza szeretné majd kamatoztatni.